Gestionar clienti, vorbitor de limba engleza
Publicat:
pe 9 October , 2017
Posturi vacante:
1

Candidatul ideal:

  • Studii superioare;
  • Bune cunostinte de limba engleza (limba germana constituie un avantaj);
  • Persoana sociabila cu bune abilitati de comunicare;
  • Cunostinte PC: MS Office;
  • Cunoasterea unui sistem software de operare date constituie un avantaj;
  • Experienta in domeniul vanzarilor constituie un avantaj;
  • Rezistenta la stres si capacitate de rezolvare a problemelor;
  • Abilitati de ascultare activa si disponibilitate de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Dedicare pentru rezolvarea solicitarilor clientilor;
  • Disponibilitate la deplasari ( expozitii, vizite);

Descrierea jobului

  • Preluarea comenzilor si introducerea acestora in sistem;
  • Intocmirea facturilor si altor documente necesare transportului marfii;
  • Mentinerea legaturii cu clientii prin telefon si e-mail;
  • Participa la sedinte/intalniri cu clientii;
  • Intocmeste rapoarte privind situatia comenzilor.

Criterii job
Limbi
Limba Engleza
Nivel cariera
Necalificat
Entry-Level (<2 Ani)
Mid-Level (2-5 Ani)
Senior-Level (> 5 Ani)
Tip job
Full Time
Departament
Achizitii
Relatii clienti / Call center
Traduceri
Vanzari
Domeniu
Casa - Gradina
Judet
Satu Mare